Od konia pociągowego do wirtualnej rzeczywistości

  Ludwig Bergmann senior, dziadek mojego zmarłego męża Ludwiga, był pionierem inżynierii rolniczej w regionie Oldenburg Münsterland: z wielkim wyczuciem biznesu, nieograniczoną energią i pełną pasji kreatywnością założył firmę w Goldenstedt w 1896 roku. I tak rozpoczęła się budowa maszyn rolniczych. To było 125 lat temu. I nawet założyciel wiedział, jak dostarczyć swoje maszyny (wtedy jeszcze wykorzystując do tego transport konny) do klienta. W ogłoszeniu w regionalnej gazecie Oldenburgische Volkszeitung z 26 sierpnia 1905 r. stwierdził:

  „"UWAGA: Moje młocarnie, rozrzutniki i rozdrabniacze, które zostały nagrodzone na Wystawie Handlowo-Przemysłowej w Oldenburgu… już przez 10 tygodni oparły się deszczowi, wiatrowi i poparzeniom słonecznym pod gołym niebem  ... Chciałbym, aby „panowie rolnicy oraz agenci” zostali poproszeni o obejrzenie tych maszyn po tak trudnej próbie."

  To właśnie zrobili „panowie rolnicy i agenci”. I tak BERGMANN stał się pionierem w technologii rolniczej – daleko poza regionem. Dwa pokolenia później, jestem już trzecim pokoleniem, które prowadzi tradycyjną rodzinną firmę. Jesteśmy z tego dumni. A 125 lat po Ludwigu Bergmann seniorze dziś brzmi to tak:

  „Maszyny rolnicze w animacji 3D, filmy bezpośrednio z pola, pracownicy na czacie, wirtualny spacer po hali produkcyjnej, moderacja w audytorium na żywo.”

  Ze względu na COVID 19 zaprosiliśmy naszych klientów i dealerów na nasze pierwsze wirtualne targi w marcu 2021 r.  Mogę powiedzieć, że przeszliśmy od mocy pociągowej koni do wirtualnej rzeczywistości.

  Nadal oferujemy naszym dystrybutorom i klientom na całym świecie maszyny rolnicze najwyższej jakości, w bardzo rozsądnych cenach. Oczywiście jest to możliwe tylko we współpracy z naszymi pracownikami, którzy – podobnie jak ówczesny założyciel firmy – nadal pracują z dużym wyczuciem biznesowym, bezgraniczną energią i pełną pasji kreatywnością. To oni gwarantują sukces naszej firmy.

  Bylibyśmy bardzo szczęśliwi mogąc świętować naszą 125. rocznicę razem z Tobą i naszymi partnerami, dostawcami, dealerami i klientami. Ale zrobimy to później. Na pewno.

  Serdeczne pozdrowienia w imieniu rodziny,

  Dr. jur. Jutta Middendorf-Bergmann,
  Dyrektor Generalny

  youtube